X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گفت و گو

سخنگوی شورای اسلامی برزک و شورای اسلامی شهرستان کاشانم ولی اینجا وبلاگ شخصی من است

جمعه 15 آبان‌ماه سال 1394 ساعت 10:42 ب.ظ

اصول اقناع و تبلیغ حسن خوش چشم آرانی

اصول اقناع و تبلیغ حسن خوش چشم آرانی


نقدی بر نویسنده و کتاب


حسن خوش چشم، آرانی است. درس خوانده دانشگاه امام صادق است. عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور است. در دانشگاه علمی کاربردی هم تدریس می کند. فعال اجتماعی است. رئیس ستاد روحانی در آران و بیدگل . مطبوعاتی است. مطلب هم می نویسد. مدیر مسئول یک نشریه محلی را نیز بر عهده دارد ولی آنچه پررنگ تر از همه اینها است ؛ آران و بیدگلی بودن حسن است که به اعتقاد من فراتر از همه موارد مذکور، وجه تمایز این استاد دانشگاه است.


همه با هم اعتراف داریم که آران و بیدگلی ها خونگرم هستند، باهوش هستند. کم توقع و قانع ، پرکار و زحمت کش. بی کینه و صمیمی هستند ولی آنچه از همه ی این چیزها که گفتم در معادلات اجتماعی نقش قابل توجه ایفا نموده است؛ ارتباط گرفتن و تعامل آنها است. گاهی به شوخی می گوییم همه ی اداره های کاشان دست آرانی و بیدگلی هاست. کاشان که هیچ برو بالاتر . اصفهان و تهران هم زیر پای اصرار و مداومت آنها نرم شده است. و صد البته بر بخیلش لعنت. 


حسن خوش چشم به خوبی دست این نقطه قوت را خوانده است و مطالعات و تدریس خود را بر پایه ی آن استوار کرده است؛ و از رهگذر ارتباطات خود ، دست نوشته ها و فکر و عقاید خود را در کتابی به نام «اصول اقناع و تبلیغ» به زیور طبع آراسته نموده است و کار باارزشی به جامعه دانشجویی و اهل مطالعه تقدیم کرده است. البته در این کار نقش– خانم منیر السادات میرافضل آرانی – همسر دکتر نیز حائز اهمیت است.


اگر خوش چشم از شهری غیر از آران و بیدگل بود همشهریان خرده می گرفتند چرا تکنیک های ارتباطی مردم شهر را که نقطه بارز آنها می باشد عمومی کرده است ولی مردم کویر آنچنان دلی دریایی و بزرگ دارند که نه تنها دل گیر نمی شوند بلکه بر آن می بالند و افتخار می نمایند. و باید گفت قطعاً هر کدام با وجود این که استاد روابط عمومی هستند ولی به رسم احترم و تقدیر نسخه ای از کتاب خوش چشم را تهیه نموده و به یادگار نگه می دارند.


شاید دوستانی که ادبیات خوش چشم را در گفتگوهای شبکه های مجازی و مطبوعات پیگیری می کنند بر من خرده بگیرند چرا چنین می گویم که لازم است خدمت دوستان عرض کنم یک روز با این عزیز گرانقدر همسفر شوید و ببینید چگونه برخوردها و تعاملات خوش چشم متناسب با واقعیت های جامعه است که البته شاید با علوم انسانی برگرفته شده از کشورهایی که بر بستری از اصول علمی روابط عمومی نهادینه شده ، کم و بیش فاصله دارد. 


چنانچه سختی گفتار و برخورد اولیه خوش چشم را بر خود همواره نموده و از سر مهربانی و تعامل به گفتگو بنشینیم خواهیم دید در پشت این رفتار زمخت ، شخصیت فرهیخته با قلبی مهربان قرار گرفته است که آمادگی دارد تا فرسنگ ها با همسفر خود همراه شده و از دانش و تجربه خود فرارتر از ساختارهای ذهنی بگوید و نظرات مختلف را با تواضع بشنود.


کتاب «اصول اقناع و تبلیغ» حسن خوش چشم آرانی و منیر السادات میرافضل آرانی که در قطع وزیری و شمارگان 1000 نسخه و قیمت 125000 ریال در مهر 94 منتشر شده است زمانی خواهد توانست حداکثر استفاده را برای مخاطب به ارمغان بیاورد که مطالب ارائه شده به همران بیان شیوای خوش چشم همراه گردد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :