X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

گفت و گو

سخنگوی شورای اسلامی برزک و شورای اسلامی شهرستان کاشانم ولی اینجا وبلاگ شخصی من است

یکشنبه 3 آبان‌ماه سال 1394 ساعت 10:51 ب.ظ

برگزاری اولین جلسه هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی شهرستان کاشان

پس از شش سال توقف:


برگزاری اولین جلسه هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی شهرستان کاشان


نخستین جلسه هیأت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی شهرستان کاشان پس از یک توقف شش ساله با حضور فرماندار، رئیس دادگستری و نمایندگان شورای اسلامی استان و شهرستان در دفتر فرماندار برگزار شد.


سرپرست فرمانداری کاشان در این جلسه گفت: هیأت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات برای رسیدگی به شکایات مبنی بر انحراف شوراها از وظایف قانونی در شهرستان تشکیل می گردد.


دکتر حمیدرضا مومنیان افزود: رویکرد فرمانداری آن است که با برگزاری دوره های آموزشی و تعامل نزدیک با شوراهای اسلامی شهر و روستا شرایطی را فراهم کند که اعضا در چارچوب وظیفه قانونی خود حرکت نموده و برای شهر و منطقه خدمات ارزنده ای ارائه نمایند و تشکیل این هیئت برای پیگیری معدود مسائل و تخلفات احتمالی حوزه شوراهای اسلامی می باشد.


سرپرست فرمانداری کاشان یادآور شد: فرمانداری کاشان تلاش می کند از همه ظرفیت های قانونی برای ارتقاء عملکرد شوراها و سازمان ها استفاده نماید و برگزاری هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی شهرستان بعد از یک توقف شش ساله در این راستا می باشد.


مومنیان تأکید کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا یک نهاد مردمی است و هدف از تشکیل آن دخالت دادن مردم در تصمیم گیری و مشارکت دادن مردم در امور مربوط به خودشان می باشد و لازم است آسیب های این حوزه را شناسایی نموده و ظرفیت های و قابلیت های آن را در جهت خدمات رسانی بیشتر به مردم و منطقه به کار گیریم.


معاون فنی و امور عمرانی فرماندار نیز در این جلسه گفت: دبیرخانه هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی در معاونت فنی و امور عمرانی تشکیل و شکایات مرتبط را دریافت نموده است.


مهندس علیرضا چله دوان افزود: شکایات واصله به محض دریافت در دبیرخانه بررسی شده و با استعلام از مراجع مرتبط مستندات لازم تهیه و جمع بندی های نهایی به هیئت حل اختلاف تقدیم می گردد.


وی تصریح کرد: پیش بینی می شود بتوانیم در یک برنامه ریزی فشرده و برگزاری منظم جلسات هیئت حل اختلاف شکایات رسیده را بررسی و احکام در نظر گرفته شده را برای اجرا ابلاغ نماییم.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :