گفت و گو

سخنگوی شورای اسلامی برزک و شورای اسلامی شهرستان کاشانم ولی اینجا وبلاگ شخصی من است

یکشنبه 24 آبان‌ماه سال 1394 ساعت 10:55 ب.ظ

در میان آتش نا امنی های منطقه از نعمت امنیت برخورداریم

فرماندار کاشان در جمع کارکنان و فرماندهی گروه 840 موشکی نزاجا


در میان آتش نا امنی های منطقه از نعمت امنیت برخورداریم


سرپرست فرمانداری کاشان در جمع کارکنان و فرماندهی گروه 840 موشکی نزاجا گفت: امروز در منطقه شاهد جنگ افروزی دشمنان هستیم ولی با وجود تمام نا امنی هایی که چند سال است در کشورهای همسایه شاهد آن هستیم و همه اینها زنگ خطرهایی است که در اطراف مرزهای جمهوری اسلامی به صدا درآمده است با این وجود با اقتدار نظام جمهوری اسلامی در میان آتش از نعمت امنیت برخوردار هستیم.


دکتر حمیدرضا مومنیان افزود: آتشی افروخته اند که  نظام را با چالش مواجه نماید ولی به برکت خون شهدا و ساختاری که در رأس آن رهبری راسخ ، استوار و تزلزل ناپذیر قرار گرفته است می توان گفت در میان آتش در گلستانی از امنیت قرار گرفته ایم.


وی تصریح کرد: باورها و اعتقادات در نظام و همچنین توانمندی و قدرت جمهوری اسلامی جلوه ای از اقتدار نظام را درمنظر جهانی ایجاد نموده است و از اینرو است که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته ای می فرمایند که سربازان دیپلماسی کشور با اقتدار در مقابل 1 + 5 توانستند از منافع کشور دفاع نمایند.


دکتر مومنیان گفت: برجسته ترین وجه که اقتدار نظام را تضمین نموده است مبنای حکومت دینی است که در این نظام شکل گرفته و در همه سطوح نظام جاری است. در حقیقت آموزه های دینی فلسفه شکل گیری انقلاب است که در نهایت منجر به استقلال نظام جمهوری اسلامی شده است. در همه نظام های سیاسی سه قوه داریم که تفکیک قوا و وظایف مشخص دارند ولی اما وجه افتراق و تمایز در نظام مقدس جمهوری اسلامی با دیگر نظام ها نعمت رکن ولایت فقیه می باشد که هم در دوران جنگ زمان حیات حضرت امام و هم چنین در زمان پس از جنگ در گوشه و گوشه ی تاریخ این انقلاب نقش افرینی ولایت فقیه را شاهد هستیم. و اینگونه است که در پیچ های مهم تاریخی  کلام رهبری فصل الخطاب تصمیم های کشور است.


مومنیان افزود: وجه دیگر این اقتدار آن است که این آموزه های اسلامی و دینی ، در ساختار نظام پیاده و عملیاتی گشته است. رکن ولایت فقیه ، مجلس با انتخاب مردم و تصمیم گیری و قانون گذاری مبتنی بر اسلام و انطباق مصوبات با شرع مقدس اسلام توسط شورای نگهبان از ارکان این نظام است و می توان گفت مشروعیت قانون در جمهوری اسلامی هم از باب حضور مردم و رأی مردم و همچنین انطباق با مبانی اسلامی است.


سرپرست فرمانداری کاشان نقش مردم را حائز اهمیت دانست و گفت:  رکن دیگر این نظام ، مردم هستند که برجسته ترین حضور مردم در تاریخ انقلاب در دفاع مقدس متجلی شده است. حماسه هایی که در آن مقطع تاریخ توسط ملت ایران آفریده شده است، بی نظیر و شکوهمند است لازم است به آن پرداخته شود.


وی تأکید کرد:  لازم است این حماسه ها در قالب های هنری تهیه و تدوین گردد و الگو سازی لازم برای رشد ، ارتقا  و درس آموزی جامعه مورد توجه قرار گیرد.


فرماندار گفت: اسلام ، رهبری و مردم ، متجلی در قوانین جمهوری اسلامی و ساختارهای آن شده است و اینگونه است آنجاهایی که قانون رامبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری رعایت کردیم مبتنی بر قوانین موضوعه جمهوری رعایت کردیم همیشه با پیروزی و سربلندی مواجه بودیم که همه اینها از برکت خون شهدا و جلوه ای از نقش آفرینی مردم است.


سرپرست فرمانداری کاشان شهدا را برکت جامعه و نظام دانست و گفت: اینجا مزین به تصاویر شهدایی است که از ابتدای انقلاب نام آنها را با آوازه های بلند می شنیدیم. سرمایه های فکری و عملیاتی نظام جمهوری اسلامی بودند و جان خود را در راه پایداری و استواری این نظام تقدیم کردند و هم اکنون نیز چراغ راه ما در ادامه مسیر انقلاب می باشند.


مومنیان افزود: رفتار های ما در میدان های مختلف دو وجه دارد ، اول آن که برای انجام هر کار انگیزه و اعتقاد لازم را داشته باشیم و دوم آن که ابزار آن فراهم گردد. در نظام مقدس اسلامی در بسیاری از موارد وجه اول بر وجه دوم غلبه می کند و می بینید کسانی انگیزه ها و عشق انجام به کار را دارند با موفقیت و سربلندی در میدان های مختلف نقش آفرینی نموده اند. وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی هر دوی آن را در کنار هم ایجاد کرده است. هم اعتقادات و انگیزه های لازم برای تحقق مبانی اسلامی و همچنین ابزار های لازم برای این امر را فراهم نموده است و لازم است آن شرایط را پاس داشته و برای اعتلای انقلاب اسلامی کوشش روزافزون نماییم.


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :