گفت و گو

سخنگوی شورای اسلامی برزک و شورای اسلامی شهرستان کاشانم ولی اینجا وبلاگ شخصی من است

چهارشنبه 29 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 09:20 ب.ظ

پیشی گرفتن از رهبری ؛ زمینه ساز نفوذ دشمن است

امروز کسانی که در مواضع خود از رهبری نظام و ولایت فقیه جلو افتاده و پیشی می گیرند جاده صاف کن نفوذ دشمن هستند


سرپرست فرمانداری کاشان در شورای اداری شهرستان بر نیاز جامعه به امر به معروف و نهی از منکر بیش از هر زمان دیگر تأکید کرد و به تبیین و تشریح شرایط آمران به معروف ناهیان از منکر پرداخت و گفت: همانگونه که عقب افتادن از رهبری یک منکر است ، پیشی گرفتن از رهبری نیز به خصوص با توجه به شرایط و مسائل روز جامعه و مصالح نظام به خصوص در برنامه جامع اقدام مشترک – برجام – یک منکر بزرگ است.


دکتر حمیدرضا مومنیان افزود: این دو فریضه سهل و ممتنع است. هم انجام شدنی است و همچنین پیچیدگی و ظرافت خاص خودش را دارد. برای اثرگذاری آن نیاز به سعه صدر داریم. نباید انتظار داشته باشیم با عمکرد آنی و مقطعی به نتایج مشهود و قابل قبولی دست پیدا کنیم و از همه مهم تر برای تثبیت و نهادینه کردن معروف و دور کردن جامعه از منکر، روی گشاده لازم است و زبان لین.


جانشین رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان افزود: همه معتقدیم پیامبر اسلام صلوات الله علیه مبعوث شد برای تکمیل مکارم اخلاق و یکی از برجسته ترین جاهایی که این وظیفه اخلاقی به کار می آید و بعنوان یک ابزار موثر در اختیار امرآن به معروف و ناهیان از منکر قرار می گیرد توجه به اخلاق پسندیده است.


سرپرست فرمانداری کاشان توجه به ظرفیت افراد در توجه دادن به این دو فریضه بااهمیت را مهم و فوق العاده دانست و گفت: در این حوزه توجه به ظرفیت پذیرش افراد بسیار مهم است و گاهی چون به این نکته توجه نمی کنیم نتیجه عکس می گیریم. ما در اینگونه مسائل با انسان سر و کار داریم. مخاطب ما کسی است که دارای احساس است. صاحب نظر و فکر و اندیشه است و توجه به این مسائل می تواند در کسب نتیجه مطلوب امری مهم ، ضروری و راهگشا باشد.


دکتر مومنیان یادآور شد: بر اساس تعریف حقوق خصوصی ؛ شهروندان می توانند هر عملی انجام دهند مگر این که در شرع و قانون نفی شده باشد ولی برای دستگاهها و نهادها و به استناد مبانی حقوق عمومی هیچ کاری نمی توانند انجام بدهند مگر این که در شرح وظایف قانونی آنان قرار گرفته باشد.


وی تأکید کرد: نباید بگذاریم این دو فریضه با اهمیت به جهت اقدامات سطحی ، نسنجیده و غیر کارشناسی و صرفاً با داشتن نیت خیر ؛ سخیف گردد که انجام ندادن بهتر از سخیف کردن این امر مهم است و به هر صورت نباید امر به معروف و نهی از منکر مصداق مچ گیری بوده و بدبینی مردم را فراهم نماید.


سرپرست فرمانداری کاشان یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر از مقوله های فرهنگی و اجتماعی است و تحقق آن ابزار خاص و لازم خود را می خواهد. ابزار امر به معروف و نهی از منکر ؛ اندیشه، فکر و قلم است، نشر و رسانه است و برای تخلفات مشخص در جامعه ، دستگاهها و قوانین لازم پیش بینی شده است که لازم است براساس آن اقدام نماییم.


مومنیان به مسائل روز جامعه در خصوص برجام اشاره کرد و گفت: منکر بزرگی که این روزها در جامعه اتفاق افتاده است پیشی گرفتن از مقام معظم رهبری است، به همان نسبت که عقب افتادن آسیب زا است ؛ پیشی گرفتن هم صدمه می زند.


وی افزود: در بحث برجام با فراز و نشیب های بسیاری مواجه بودیم. در سالی که مقام معظم رهبری با تیزبینی و هوشیاری به سال همدلی و همزبانی ، دولت و مردم نام گذاری کردند بحث برجام هم مسیر مشخص و قانونی را طی نمود و در هرجا که لازم دیدند ورود پیدا کردند. حتی بارها مورد تهدید قرار گرفتیم و ضرب الاجل هایی مشخص شد ولی مقام معظم رهبری فرمودند که نظام جمهوری اسلامی متعهد به هیچ زمانی نیست و مذاکرات تا هر زمان لازم باشد ادامه پیدا می کند و تحت تأثیر ضرب الاجل زمانی نیستیم. یا بحث های پیچیده حقوقی که دخالت در نظام امنیتی نظام بود و سنگین ترین مباحث، که از دید برجسته ترین حقوقدان های بین المللی مغفول می ماند ولی رهبری به آن توجه داشته و تذکرات لازم را به تیم هسته ای عنوان می نمودند.


سرپرست فرمانداری کاشان با بیان این که تبعیت ما از رهبری تبعیت دوشادوش است تأکید کردند: متاسفانه در فضای کشور شاهد بیاناتی بودیم که به نظر می رسد آن در مسیر دشمن و جاده صاف کنی برای نفوذ دشمن است. این که بخشی از کلام رهبری را برداریم و بخشی را رها کنیم منکر بزرگی است که شاهد آن هستیم.


مومنیان در بیان مصادیق مشخص در این خصوص بیانات رهبری را نقل کرده و گفتند: موارد متعددی در سایت رهبری آمده است تحت عنوان بیانات صریح و شفاف مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای است که ایشان هیئت مذاکره کننده را هیئتی امین ، غیور ، شجاع و متدین دانسته و درباره انتقاد از آنها فرمودند؛ انتقاد بکنید ولی توجه داشته باشید انتقاد ها با لحاظ این معنا باشد که آن طرف مقابل، بعضی از عیوبی را که ما در انتقادمان ذکر می کنیم ممکن است بدانند و یا ضرورت ها آنها را به اینجا رسانده است یا به هر دلیلی دیگر، البته من نمی خواهم بگویم که این ها معصوم هستند. نه معصوم نیستند . ممکن است انسان یک جاهایی در تشخیص و عمل خطا بکند ولی مهم این است که ما به امانت ، دیانت ، شجاعت و به غیرت این ها اعتقاد داریم.


وی تأکید کرد: مصالح کشور ، امنیت کشور و سربلندی کشور ما به واسطه این وجه تمایز نظام یعنی رکن ولایت فقیه نسبت به دیگر کشورها است و این وجه امتیاز و افتراق نظام جمهوری اسلامی است که لازم است تبعیت داشته باشیم.


امروز کسانی که در مواضع خود از رهبری نظام و ولایت فقیه جلو افتاده و پیشی می گیرند جاده صاف کن نفوذ دشمن هستند.


 


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :