X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گفت و گو

سخنگوی شورای اسلامی برزک و شورای اسلامی شهرستان کاشانم ولی اینجا وبلاگ شخصی من است

شنبه 4 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 10:49 ب.ظ

مدرسه سازی والاترین جلوه باقیات و صالحات

فرماندار در مراسم افتتاح مدرسه خاتم الانبیا در فین بزرگ


مدرسه سازی والاترین جلوه باقیات و صالحات است


مدرسه سازی والاترین جلوه باقیات و صالحات است . وجود مدرسه های با شکوه و متعدد خیرساز در شهرستان کاشان نشان از آن دارد که خیرین نسبت به این موضوع توجه ویژه دارند.


دکتر حمیدرضا مومنیان در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز خاتم الانبیا با بیان این مطلب گفت: فرهنگ و آموزش ؛ پایه و بستر پیشرفت و توسعه جوامع است و مفتخریم در شهر و منطقه ای زندگی می کنیم که از حوزه های غنی فرهنگی و تمدنی است.


سرپرست فرمانداری کاشان افزود: یکی از ویژگی های این فرهنگ غنی ، حضور و مشارکت مردم و خیرین در مناسبت های اجتماعی است که نقش فعال و اثرگذار آنان مشهود است.


وی خیرین را از جمله سرمایه های اجتماعی جامعه ذکر کرد و گفت: ارزش سرمایه های اجتماعی بسیار بالاتر و والاتر از منابع مالی است و باید گفت کاشان گنجینه ی فاخری از این سرمایه مردمی و اجتماعی را دارد.


دکتر مومنیان معلم و دانش آموز را دو رکن اساسی آموزش و پرورش نام برد و تأکید کرد: روشن است که مسیر پیشرفت کشور به دست دانش آموزانی است که اکنون در این کلاس ها آموزش می بینند و شایسته است از ظرفیت دانش آموزان بعنوان افرادی هوشمند برای پیشبرد جامعه استفاده کنیم.


سرپرست فرمانداری ویژه کاشان افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد پایه و تخصصی در تربیت جامعه مطرح است و نقش معلم هدایت ، آگهی بخشی و روشنگری است و این نقش از نصیحت کردن صرف خارج شده است.


وی تصریح کرد: وجود فناوری های روز و تسهیل و تسریع در ارتباطات باعث شده است امکانات بسیاری به صورت آنلاین در اختیار دانش آموزش قرار گیرد که لازم است از این قابلیت برای کوتاه کردن زمان آموزش و رشد و بالندگی روز افزون دانش آموزان بهره برد و تهدید ها را به فرصت تبدیل نمود.


مومنیان تأکید کرد: اگر دانش آموز ایرانی در یک نظام آموزشی درست و در یک محیط با ابزار مناسب و لازم آموزش ببنید نتایج آن ارزنده و در خور تأمل است و نقش معلم و مربی در این خصوص یک نقش محوری ، کلیدی و با اهمیت است.


وی افزود: باید بپذیریم دانش آموزان در استفاده از تکنولوژی ها جلوتر هستند. از اینرو لازم است معلم دانش و سطح مطالعه خود را ارتقاء بخشیده و به روز کند. باید دانش خود را به سطحی برسانیم که استفاده صحیح از ابزارها را به دانش آموزان آموزش داده و البته بخش عمده ای از این مسئولیت بر دوش مدیران فرهنگی و سیاسی جامعه است.


سرپرست فرمانداری کاشان با تأکید بر عزم جدی فرمانداری کاشان در حمایت از آموزش و پرورش گفت: حمایت از آموزش و پرورش هم به عنوان یک وظیفه انسانی و همچنین حاکمیتی در دستور کار فرمانداری کاشان است و آمادگی داریم ظرفیت مجموعه سیاسی و مدیریتی شهر را برای تحقق اهداف تعریف شده آموزش و پرورش در جهت تعالی و پیشرفت جامعه قرار دهیم.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :